۱
 
کد مطلب: 101961
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره رفتار احمدی‌نژاد و یارانش گفت: معتقدم نباید به رفتار این گروه اهمیت داد. آنان همین را می‌خواهند باید بدانیم این اعمالی که از سوی آنان صورت می‌گیرد برای فرار رو به جلو است.
 
به گزارش ایران خبر،سعید شریعتی درباره رفتارهای محمود احمدی‌نژاد و بست‌نشینی یارانش با بیان اینکه احمدی‌نژاد همواره خود را به عنوان یک نیروی سیاسی اثرگذار در جامعه تلقی می‌کند، گفت:  معتقدم این ارزیابی ایشان و دوستانش ناشی از یک توهم است که رئیس دولت‌های نهم و دهم دچار آن بوده است.
وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که این توهم با یک نیروی سیاسی همراه است، او عملا نمی‌تواند تحلیل درستی از اوضاع داشته باشد و به همین دلیل رفتارهایش هیچ‌گاه نمی‌تواند یک جریان مستمر و اثر‌گذار سیاسی ترتیب دهد.
این عضو حزب اتحاد ملت با بیان این که احمدی‌نژاد ۸ سال عالی‌ترین مقام اجرایی کشور بوده است، عنوان کرد: رئیس دولت‌های نهم و دهم بیشترین حمایت‌ها را از سوی اجزای نظام داشت و همواره برنامه‌هایش مورد تایید بود.
وی در ادامه با بیان این مطلب که در ۸ سالی که احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور بود، دستگاه‌های امنیتی و قضایی با منتقدان او برخوردهایی را انجام دادند،  عنوان کرد: چرا آن زمان آقای احمدی‌نژاد نسبت به این موارد، هیچ واکنشی نشان نداد؟ او ۸ سال مجری اصلی همان قانون اساسی بود که امروز مدعی است، درباره دوستانش نقض شده. چرا سکوت کرد؟
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: این شعارهایی که احمدی‌نژاد در دفاع از دوستانش می‌دهد و معتقد است در حق یارانش بی‌عدالتی شده موضوع جدیدی نیست در سالیان گذشته برای شهروندان، سیاسیون و مسئولان اجرایی اتفاق افتاده است و ایشان به عنوان مسئول اجرای قانون اساسی واکنشی نشان نداد.
وی افزود: احمدی‌نژاد برای اینکه فضاسازی کند و جو سیاسی راه بیاندازد مسائلی را در برخورد با شخصیت‌های نظام و یا دستگاه‌ها مطرح می‌کند.
شریعتی خاطرنشان کرد: این رفتارهای احمدی‌نژاد و دوستانش بیشتر یک حرکت نمایشی است برای اینکه ابراز وجود کنند. 
وی با بیان اینکه احمدی‌نژاد ۸ سال رئیس‌جمهور و نماد جمهوری اسلامی ایران بوده است، گفت: به گفته برخی از افراد احمدی‌نژاد رای بالای مردمی را با خود داشت، پس این رفتارها شایسته نیست.
این عضو حزب اتحاد ملت ایران در خصوص حکمت سکوت قوه قضائیه در برابر احمدی‌نژاد و یارانش عنوان کرد: در مورد پرونده رئیس دولت‌های نهم و دهم و دوستانش، در افکار عمومی ابهاماتی وجود دارد. مردم منتظر هستند که مجلس شورای اسلامی با تحقیق و تفحص در مورد ۸ سال اداره کشور توسط احمدی‌نژاد پاسخ دهد و قوه قضاییه نباید سکوت کند.
وی ادامه داد: از پرونده‌های مفتوح احمدی‌نژاد و یارانش حدود ۴ الی ۵ سال می‌گذرد و مردم توقع دارند قوه قضاییه این کش و قوس‌ها را پایان دهد.
شریعتی خاطرنشان کرد: نمایشی که احمدی‌نژاد و اطرافیانش به راه انداختند به خاطر همین پرونده‌های مفتوح است. ۸ سال در کشور بزرگ‌ترین فسادها و حیف و میل بیت‌المال رخ داد باید به افکار عمومی پاسخ قانع کننده‌ای بدهیم.
وی تاکید کرد: اتفاقا انتظار این است که دستگاه قضا در یک فرآیند منصفانه به همه ابهاماتی که در خصوص نحوه اداره کشور در دوران ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد رخ داد، صریح و روشن پاسخ دهد.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به پرونده‌های قضایی دولت‌های نهم و دهم گفت: شما نگاهی به پرونده‌هایی که در محاکم قضایی وجود دارد بیاندازید. رفتار این روزهای احمدی‌نژاد و یارانش در واقع فرار رو به جلو است و قوه قضاییه باید شفاف و منصفانه به این پرونده‌ها رسیدگی کند.
منبع : ایلنا
 
 
حمید
Germany
۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۱۱:۴۴:۴۷
فتنه گران در سال 88 دچار توهم نشدند که با شکست در انتخابات چه هزینه هایی را به مردم و نظام تحمیل کردند؟ آیا همراه شدنشان با دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی و اهانت به مقدسات و ارزشهای دینی فراموش میشود؟قانون اساسی برای آنها چه مفهومی داشت؟